קורס אג”ח

 

מדוע כדאי להירשם אל קורס אג"ח?

 

יותר ויותר ישראלים בכל הגילאים נרשמים בזמן האחרון לתוכניות של קורס אג"ח. אולם מדוע קורס אגרות חוב הוא מומלץ כל כך? בשביל זה, יש להבין מה זה בכלל אג"ח, או בשמה המלא, אגרת חוב(מדובר על ר"ת של אגרות חוב). את אגרות החוב ניתן לתאר באופן כללי כמעין הלוואות סחירות.  אלו הם מסמכים שגופים גדולים מנפיקים (ולעתים אף גופים ציבוריים ואף הממשלה בעצמה) שמאפשרים לציבור הרחב להלוות כסף. בסופו של דבר, הכסף חוזר לציבור המשקיע, כולל כמובן ריבית מסוימת. את האג"ח אפשר לקנות ואפשר גם לסחור בהן דרך הבורסה. חשוב לציין, שפעמים רבות הכסף שאתם משקיעים דרך חברות הביטוח שלכם, מושקע בפועל באג"ח שאמור לתת לכם תשואה בפוליסה. לכן, קורס אג"ח הוא קריטי לא רק לסוחרים – אלא חשוב בעצם לכל מי שהכסף שלו מושקע באג"ח.

כיצד הקורס מתנהל?

כאשר אתם נרשמים אל קורס אג"ח, מומלץ לעבור קודם לכן על תוכנית הקורס. קורס אג"ח איכותי, כולל בתוכו מספר מרכיבים שונים. קודם כל, אתם תתחילו מהמבואות, ותבינו מהם בדיוק המרכיבים של אגרת חוב. אתם תלמדו על סוגים בסיסיים של אג"ח – כאשר יש הפרדה בין אג"ח ממשלתי לבין אג"ח קונצרני-פרטי. אתם תלמדו כמובן על נושא הריבית, שהיא המרכיב שהופך את האג"ח למשתלם עבור המשקיעים.

אתם תלמדו במסגרת קורס אג"ח על הנושא של בטחונות וערבויות לאנשים שמשקיעים באג"ח, וכיצד ניתן להבטיח תשואה בכל מקרה. אתם גם תלמדו כיצד ניתן לחשב מראש את הפדיון ואת הרווח שתוכלו להנפיק מההשקעה באג"ח, כאשר אתם כמובן גם לומדים על ההבדלים בין זמני ההשקעה (אג"ח לטווח קצר, בינוני וארוך). במסגרת של קורס אג"ח אתם גם תלמדו על נושא המיסוי של האג"ח, ואיזה חלק מהרווחים עליכם לשלם דרך מס הכנסה. אתם תלמדו גם נוסחאות ושיטות חישוב שונות כמו נוסחת פישר, שיסייעו לכם להבין את ההיגיון הפיננסי מאחורי ההשקעה באג"ח. תכנים נוספים בקורס עוסקים בסחר עצמו באג"ח – מתי כדאי לקנות אג"ח ומתי כדאי למכור. אתם תלמדו את כל הנושא של אג"ח להמרה, וכיצד ניתן להיכנס דרכו לשוק ההון בצורה בטוחה יחסית. בקיצור – קורס אג"ח באמת יחשוף אתכם לעולם שלם של תכנים.

למי מתאים קורס אג"ח 

הדבר היפה הוא, שכל אחד יכול להירשם אל קורס אגרות חוב. ברוב המקרים, אין שום תנאים קודמים כדי להיכנס לקורס. אין צורך בידע מוקדם על שוק ההון, ואין צורך בכלל בידע קודם בכלכלה. כאמור, מכיוון שההשקעה באג"ח היא נושא קריטי לא רק לסוחרים בבורסה אלא כמעט לכל אחד מאיתנו, לא מעט אנשים רוצים לצבור ידע בנושא. כדי שתוכלו לבנות לעצמכם תיק השקעות נבון יותר, וגם תדעו להבטיח לעצמכם עתיד כלכלי טוב יותר – מומלץ להירשם לאחד מהקורסים המקצועיים בנושא.